SZOLGÁLTATÁSAINK

LOGISZTIKAI MENEDZSMENT TANÁCSADÁS

A logisztikai fejlesztés meghatározása során fontos a cég adottságaihoz igazított technológiai, szervezési lehetőségek feltérképezése, azok bevezethetőségének elemzése. Az elemzés szempontjai a cég infrastrukturális hátterének, a költség-hatékonyság és az egyes alternatívák megtérülésének tanulmányozása.

Fejlesztési döntés előtt a meglévő rendszerek költségszintjének ismerete fontos kérdés lehet, mert ennek meghatározása után láthatóvá tehetők a készlet és az egyes cikkekhez tartozó logisztikai költségek. A költségek ismerete alapján lehet döntést hozni adott cikkek forgalmazásáról, illetve ennek függvényében a fejlesztés szükségességéről.

A költséghatékonysági elemzések alapján meghatározható egy logisztikai disztribúciós centrum hatékonysága, illetve a logisztikai szolgáltatás valós költségelemei. Külső logisztikai szolgáltatás igénybevétele esetén a megrendelő és szolgáltató közti dokumentációs, információs folyamat kidolgozása, a teljesítmény mérés rendszerének kidolgozása, és az elszámolási rendszer alapjainak meghatározása.

LOGISZTIKAI RENDSZEREK TERVEZÉSE, BEVEZETÉS TÁMOGATÁSA

Korszerű logisztikai rendszereknél tervezés során minden esetben felvetődik a kérdés, melyik informatikai rendszer a legalkalmasabb a feladat megoldására. A válasz legtöbbször az, hogy az adott pillanatban nem létezik a problémát teljes körűen lefedő megoldás, viszont különböző informatikai rendszerek alkalmassá tehetők a teljes vagy vállalható kompromisszumokkal való működtetésre. A választás soha nem egyszerű, a döntést nemcsak pénzügyi vagy szakmai szempontok határozhatják meg. Új rendszer keresés és rendszerintegrálás vagy a meglévő fejlesztése esetleg teljes körű kicserélése soha nem egyszerű döntés, a legjobb megoldás kiválasztása hosszú távon meghatározhatja a rendszer jó működését.

Az új rendszer kiválasztása után azt pontosan hangolni, rész területeken fejleszteni szükséges. Fejlesztéskor számtalan megoldási lehetőség áll nyitva a fejhasználó és a fejlesztő előtt, de a fejlesztések költségét és a bevezetés határidejét a pontos feladat és funkció specifikáció tudja korlátok között tartani. Sok esetben van szükség ekkor a tanácsadó tapasztalataira mind a folyamatszervezésben, mind a felhasználói igények ismeretében, mind a fejlesztők számára pontos feladat meghatározásban.

A fejlesztés során a megoldás pontosításában, a fejlesztések tesztelésekor, a javítási igények pontosításakor és a rendszer indításakor nagy szerepet játszanak azok a személyek, akik a teljes folyamat modell átlátják és kompetensen tudnak dönteni a felmerült kérdésekben. Ebben a fázisban sok esetben már a rendszert üzemeltető kulcs felhasználók vesznek részt a megvalósításban, de konzultációs szereplőként tanácsadóink is felkérhetők erre.

RAKTÁR-LOGISZTIKAI RENDSZEREK TERVEZÉSE

Raktári rendszerek kialakítása vagy meglévő rendszerek folyamatinak, erőforrásainak újratervezése komplex összefüggés és szempont rendszer figyelembe vételével történik. A szempontok ismerete és azok megfelelő súlyozása nagyban befolyásolhatja a kialakított rendszer beruházási költségét és a rendszer működési hatékonyságát.

A folyamatok kialakításakor a lehető legmodernebb és leghatékonyabb megoldást úgy kell tudni megtalálni, hogy a kiválasztott elemek kipróbált, stabilan működőek és megfelelő támogatással bíróak is legyenek.

Rendszerek tervezésekor a folyamatok üzemeltetőivel közösen dolgozva minden esetben a szempontok helyes egyensúlyának megkeresésére törekszünk.

Megrendelővel végzett közös munkánk szakmai csapdája lehet olyan rendszerek kialakítása, amelyek ugyan szakmailag nagy kihívás jelentenek, de az üzemeltető számára annak megtérülése kétséges, működtetése nem jár előnyökkel.